راهنمای استفاده عمومی از پلتفرم هوش مصنوعی AvalAI

 پلتفرم هوش مصنوعی AvalAI با ارائه مدل‌های برتر هوش مصنوعی طیف گسترده‌ای از کاربردهای حرفه ای و روزمره کاربران را انجام می‌دهد. با این حال، آشنایی بیشتر با نحوه کار آن می‌تواند به تجربه کاربری بهتر کمک کند.

چت جی پی تی و دیگر مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی مانند GPT-4 و Gemini1.5 pro دستیارهای گفتگوی هوشمند مبتنی بر الگوریتم‌های تکامل یافته هستند که با استفاده از مجموعه‌های داده‌ی عظیم، می‌تواند متون زبان انسان را یاد بگیرد و تولید کند. «پرسش» با بهره‌گیری از تکنیک‌های یادگیری عمیق، می‌تواند ورودی‌های مختلف را پردازش کند و از آنها یاد بگیرد.

قابلیت‌های اصلی پلتفرم AvalAI دسترسی به مدل‌های زبانی شرکت OpenAI مانند GPT-4 Turbo 128K ، GPT 4 Turbo Vision ، ChatGPT 3.5 و جدیدترین مدل هوش مصنوعی شرکت OpenAI به نام GPT-4o با درک بسیار بالاتر نسبت به زبان فارسی است.

همچنین دسترسی به جدیدترین مدل هوش مصنوعی پیشرفته شرکت گوگل به نام Gemini1.5 pro می‌باشد. با قابلیت پردازش فایل در فرمت‌های مختلف، قابلیت جستوجوی آنلاین ، افزونه کپی رایتر برای تولید محتوای با کیفیت‌ تر و حرفه‌ای‌ تر ، قابلیت مهم پردازش تصویر با استفاده از GPT-4 Turbo Vision و قابلیت Knowledge Graph Memory ( حافظه بر پایه گراف)

دستیار صوتی موجود در پلتفرم AvalAI یک رابط کاربری با قابلیت درک و فهم گفتار طبیعی است که می‌تواند دستورهای صوتی را دریافت نماید و یک سری وظایف را برای کاربران در هنگام استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی موجود در سایت انجام دهد.

سرویس API پلتفرم هوش مصنوعی AvalAI با ارائه انعطاف‌پذیری حداکثری در استفاده از خدمات، به کاربران امکان می‌دهد که بر اساس نیازهای خود، خدمات مورد نظر را انتخاب و استفاده کنند. این سرویس همچنین با اکثر زبان‌های برنامه‌نویسی و پلتفرم‌های توسعه سازگار است، که این امر موجب سهولت استفاده و ادغام در سیستم‌های موجود می‌شود.

برای استفاده از کلیدهای API پلتفرم AvalAI نیازی به ویرایش یا نوشتن کد‌های جدید ندارید، به آسانی با جایگزینی کلید‌های AvalAI در کتابخانه OpenAI و تغییر base_url به https://api.avalai.ir/v1 در سریعترین زمان ممکن به زیرساخت AvalAI مهاجرت کنید، برای اطلاعات بیشتر به راهنمای استفاده از کلید‌های API در پلتفرم AvalAI مراجعه کنید.

دستیار هوش مصنوعی پرسش محصول تیم AvalAi

برای استفاده بهتر از پلتفرم هوش مصنوعی AvalAI، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

راهنمای استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی

 1. نوشتار روان و شفاف:

  • سعی کنید از جملات ساده و واضح استفاده کنید. از اصطلاحات پیچیده یا ضرب‌المثل‌های محلی که ممکن است برای هوش مصنوعی قابل درک نباشند، پرهیز کنید.
 2. استفاده از دستیار صوتی:

  • هنگام استفاده از دستیار صوتی، جملات خود را به صورت واضح و روان بیان کنید تا مدل بتواند به درستی متوجه منظور شما شود.
 3. بیان دقیق سوالات:

  • سوالات خود را به طور کامل و دقیق بیان کنید. پرسش‌های مبهم یا باز ممکن است به نتایج دلخواه منجر نشوند.
 4. ساختارمند کردن سوالات:

  • سوالات خود را در قالبی ساختارمند ارائه دهید. برای هر سوال، مقدمه، بدنه و نتیجه یا دستور کامل در نظر بگیرید.
 5. ارائه جزئیات کافی:

  • ورودی خود را با جزئیات کافی ارائه دهید. این کار می‌تواند پاسخ‌های دقیق‌تری را تولید کند.
 6. استفاده از کلمات کلیدی مناسب:

  • از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. این کار می‌تواند به دستیار هوش مصنوعی کمک کند تا پاسخ بهتری ارائه دهد.
 7. بازنگری سوالات:

  • اگر پاسخ ارائه شده توسط دستیار هوش مصنوعی مطلوب نیست، مجدداً سوال خود را با استفاده از عبارت‌های متنوع مطرح کنید یا با استفاده از دکمه «دوباره جواب بده» برای همان سوال قبلی خود یک پاسخ متفاوت‌تر دریافت کنید.
 8. حفظ همگرایی و پیوستگی:

  • برای کمک به حفظ همگرایی و پیوستگی بین سوالات و پاسخ‌ها، بهتر است برای هر موضوع خاص از قسمت “شروع یک مکالمه جدید” یک گفتگوی مجزا شروع کنید.

برخی از کاربردهای مدل‌های هوش مصنوعی موجود در AvalAI

آموزش: مدل‌های موجود در ​AvalAI میتوانند به کاربران در یادگیری زبان های جدید یا به غیر فارسی زبانان در یادگیری فارسی کمک کند.

تعامل اجتماعی: هوش مصنوعی می‌تواند برای سالمندان یا کسانی که به تعامل اجتماعی بیشتری نیاز دارند، کمک کننده باشد.

مشاوره مالی: مدل‌های هوش مصنوعی می‌توانند بر اساس اهداف و شرایط مالی کاربر، مشاوره بهتری در زمینه مدیریت هزینه‌ها، پس‌انداز، و سرمایه‌گذاری ارائه دهد.

راهنمای شغلی: مدل زبانی هوش مصنوعی می‌تواند در جستجوی زمینه شغلی، ارائه اطلاعات در مورد فرصت‌های شغلی متناسب با مهارت‌های کاربر، و پردازش و ساخت رزومه و آمادگی مصاحبه کمک کند.

ترجمه زبان‌های انگلیسی و فارسی: مدل زبانی GPT-4o می‌تواند برای ترجمه متن از زبان فارسی به انگلیسی و برعکس استفاده شود. این ویژگی می‌تواند برای افراد و مشاغلی که با مشکل ترجمه سایت‌ها و مقالات انگلیسی روبرو می‌شوند، مفید باشد.

خلاصه سازی متن: مدل هوش مصنوعی می‌تواند برای خلاصه کردن متون مورد استفاده قرار گیرد. این ویژگی می‌تواند برای افراد و مشاغلی که نیاز به دسترسی به اطلاعات کلی از یک متن طولانی دارند، مفید باشد.

تولید محتوای متنی: از هوش مصنوعی می‌توان برای تولید متن مانند مقالات، پست‌های وبلاگ، و حتی کتاب‌ها استفاده کرد. این ویژگی می‌تواند برای افراد و مشاغلی که نیاز به تولید محتوای متنی دارند، مفید باشد.

پاسخ به سوالات: چت جی پی تی می‌تواند برای پاسخ به سوالات مختلف استفاده شود. این ویژگی می‌تواند برای افراد و مشاغلی که نیاز به دسترسی به اطلاعات سریع و آسان دارند، مفید باشد.

تولید فرمت‌های متنی خلاقانه: مدل هوش مصنوعی گوگل به نام Gemini می‌تواند برای تولید فرمت‌های متنی خلاقانه مانند کد، اسکریپت، ایمیل، نامه و غیره استفاده شود. این ویژگی می‌تواند برای افراد و مشاغلی که نیاز به تولید محتوای خلاقانه دارند، مفید باشد.

AvalAI می تواند به ارتقاء کیفیت زندگی «شما» کمک کند.​

برای ثبت نام چی نیاز دارم؟

کافیه یک شماره تلفن داخل کشور و یا یک آدرس ایمیل داشته باشی. هر کدوم باشه کافیه.

به چه مدل‌های هوش مصنوعی دسترسی داریم؟

در AvalAi شما به چندین مدل زبانی دسترسی دارید.

 1. مدل زبانی اختصاصی «پرسش» طراحی و ساخته شده توسط AvalAi.
 2. مدل chatGPT 3.5 محصول OpenAI.
 3. مدل  GPT-4 Turbo در اشتراک پلاس محصول OpenAI.
 4. مدل  GPT-4o (Omni) در اشتراک پلاس محصول OpenAI.
 5. مدل GPT-4 Vision در اشتراک پلاس محصول OpenAI.
 6. مدل Gemini 1.5 Pro در اشتراک پلاس محصول Google.

مدل زبانی به اینترنت دسترسی داره؟

مدل‌های زبانی در حالت عادی به اینترنت دسترسی ندارند، حتی مدل GPT-4 شرکت OpenAI نیز به اینترنت دسترسی ندارد، برای این منظور شرکت‌ها در قالب افزونه‌های مخصوص دسترسی به اینترنت را برای مدل های زبانی فراهم می‌کنند، برای مثال در اشتراک رسمی شرکت OpenAI افزونه Code Interpreter علاوه بر اجرای کد و تحلیل داده‌ها قابلیت سرچ آنلاین نیز فراهم می‌کند.

چرا باید از هوش مصنوعی شما استفاده کنم؟

ما ادعا نمیکنیم که بهترین هستیم اما میتونیم به شما اطمینان بدیم که بهترین ابزارها را برای کاربران فراهم میکنیم.

 

امکان لغو اشتراک پلاس و عودت وجه وجود دارد؟

بله، شما میتوانید طی ۲۴ ساعت ابتدایی خرید اشتراک، درصورت تمایل نسبت به لغو اشتراک و دریافت وجه پرداخت شده خود، اقدام کنید.

برای این منظور از صفحه ارتباط با ما درخواست خود را ارسال نمایید.

درصورت گذشت بیش از ۲۴ ساعت امکان لغو اشتراک خریداری شده، وجود ندارد.

چرا GPT-4 شما مثل اشتراک پلاس OpenAI نیست؟

مدل زبانی GPT-4  یک مدل زبانی بزرگ است و ارائه دهندگان میتوانند با افزونه‌های بسیار متفاوتی نسبت به ارائه آن اقدام کنند. در AvalAi دسترسی شما به GPT-4 Turbo 128K از طریق API و رابط کاربری AvalAi تامین میشه.

تفاوت اشتراک AvalAI با اشتراک رسمی OpenAI چیه؟

اشتراک «پلاس» AvalAI دسترسی به مدل زبانی GPT-4 Turbo و GPT-4 Turbo Vision و Gemini 1.5 Pro و GPT-4o (Omni) که از طریق API اختصاصی AvalAI تامین میشود را در اختیار کاربران قرار میدهد، شما با خرید این اشتراک تنها در سایت و اپلیکیشن AvalAI قادر به استفاده از امکانات ذکر شده هستید، و ارتباطی به اشتراک رسمی OpenAI ندارد.

با خرید اشتراک GPT-4 Turbo چه امکاناتی دریافت می‌کنیم؟

با ارتقا به بسته «پلاس» علاوه بر امکانات پایه از موارد زیر بهره‌مند میشوید:

 1. دسترسی به GPT-4 Turbo 128K و GPT-4 Turbo Vision تا سقف ۳۵ سوال در هر ۳ ساعت
 2. دسترسی به GPT-4o (Omni) تا سقف ۳۵ سوال در هر ۳ ساعت
 3. دسترسی به Gemini 1.5 Pro تا سقف ۳۵ سوال در هر ۳ ساعت
 4. دسترسی نامحدود به تنظیمات پیشرفته مدل‌های چندرسانه
 5. حافظه پیشرفته بر پایه گراف دانش برای تمام مدل‌ها
 6. امکان پردازش و کار با فایل‌ها
 7. پردازش و آنالیز تصاویر با GPT-4 Turbo Vision
 8. دسترسی به اطلاعات زنده و جستجوی وب
 9. ۱۰۰۰۰۰ تومان اعتبار هدیه API

با خرید اشتراک AvalAI از تمام امکانات اشتراک پلاس شرکت OpenAI بهره‌مند میشوم؟

خیر، شما در AvalAI به مدل زبانی GPT-4 Turbo 128K و GPT-4 Turbo Vision و Gemini 1.5 Pro و GPT-4o (Omni) دسترسی دارید و نه امکانات سایت OpenAI، مدل‌های زبانی مجزا از پلتفرم های ارائه دهنده آن‌ها هستند.

ما در AvalAI دسترسی شما را به GPT-4 Turbo و GPT-4 Turbo Vision و Gemini 1.5 Pro و GPT-4o (Omni) از طریق API اختصاصی تامین می‌نماییم و بصورت پیوسته در حال توسعه امکانات و ابزارهای جانبی برای استفاده بهتر از این مدل زبانی هستیم.

چرا اطلاعات اکانت من همزمان در اپلیکیشن و نسخه وب قابل دسترسی نیست؟

برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی و امنیت حساب کاربران، تمام مکالمات و اطلاعات در همان دستگاهی که ورود نموده‌اید ذخیره می‌شود و حتی درصورت ورود غیرمجاز به حساب کاربری شما، هیچ گونه اطلاعاتی قابل دسترسی نیست.

آیا میتوانم اشتراک خود را با دوستانم به اشتراک بگذارم؟

بله، شما محدودیتی در تعداد ورود و یا استفاده همزمان بر روی دستگاهای مختلف ندارید، تنها تعداد و سرعت سوالات در بازه زمانی ۳ ساعته برای محافظت از زیرساخت‌ها لحاظ شده است.

هزینه‌های پلتفرم API چجوری محاسبه میشه؟

تمام هزینه‌های پلتفرم API مطبق بر تعرفه رسمی ارائه دهندگان است.

مثال: اگر شما از مدل "gpt-3.5-turbo" استفاده کنید و ۱ میلیون توکن ورودی به مدل بدهید و به فرض مدل جمعا ۱۰۰ هزار توکن خروجی به شما بدهد هزینه بصورت زیر محاسبه میشود:

تعرفه هر یک میلیون توکن ورودی: نیم دلار (۵۰ سنت) (معادل نیم واحد)

تعرفه هر یک میلیون توکن خروجی: ۱.۵ دلار (معادل ۱.۵ واحد)

جمع هزینه‌ها:

1 * 0.5

0.1 * 1.5

=

0.65 دلار (معادل ۰.۶۵ واحد)

برای محاسبه هزینه‌های مدل‌های شرکت OpenAI میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://openai.com/api/pricing

هزینه سرویس‌های API به چه صورت است؟

پلتفرم AvalAI بدون اعمال کارمزد اضافی، تعرفه‌های رسمی ارائه‌دهندگان را به شما ارائه می‌دهد تا از شفافیت کامل در هزینه‌ها اطمینان حاصل کنید.

برای محاسبه هزینه‌های مدل‌های OpenAI در پلتفرم AvalAI میتوانید طبق صفحه رسمی OpenAI قیمت ها را مشاهده نمایید:

https://openai.com/api/pricing

چه نوع فایل‌هایی قابل پردازش هستند؟

فرمت‌های پشتیبانی شده فایل‌ها در اشتراک «پلاس» AvalAi:

 1. pdf
 2. word
 3. txt
 4. wordx
 5. csv
 6. xlsx
 7. xls
 8. jpg
 9. jpeg
 10. png
 11. webp

چطور میشه حساب کاربری را حذف کنم؟

با مراجعه به صفحه حذف حساب کاربری میتوانید نسبت به حذف کامل حساب کاربری خود اقدام نمایید.

هزینه خرید اشتراک پلاس چقدر است؟

هزینه خرید اشتراک پلاس در پلتفرم AvalAI مبلغ ۵۷۹ هزارتومان است.

آیا همه امکانات رایگانه؟

دسترسی و استفاده از امکانات پایه شامل:
 • دسترسی به chatGPT تا سقف ۳۵ سوال در هر ۳ ساعت.
 • دسترسی نامحدود به بیش ۷۰ مدل تولید، طراحی و ویراش تصویر
 • 10000 تومان اعتبار API

بصورت رایگان در اختیار شما قرار میگیره.

برای کودکان مناسبه؟

دستیار AvalAi برای افراد بالای ۱۳ سال طراحی شده اما با نظارت والدین میشه افراد زیر ۱۳ استفاده کنن.

چطور کار میکنه؟

از روشی به نام یادگیری عمیق استفاده می‌کنه. این مدل با مطالعه میلیون‌ها صفحه متن (از جمله کتاب‌ها، مقالات و وب‌سایت‌ها) میتونه مطالب رو یادبگیره و در اختیار شما بذاره.

همه چیز بلده؟

به طور کلی نمیشه گفت مدل دستیار هوش مصنوعی در مورد همه چیز اطلاعات داره بعضی وقتها درمورد مکانها و افراد و وقایع ممکنه اطلاعات غلط تولید کنه، البته در اشتراک پلاس میتونید با فعالسازی افزونه جستجوی آنلاین به اطلاعات زنده دسترسی پیدا کرده و از صحبت اطلاعات خروجی مدل اطمینان حاصل کنید.

امنه؟

ما در AvalAi متعهد به حفظ حریم خصوصی کاربران هستیم همچنین برای ارتقای بیشتر امنیت شما، اپلیکیشن موبایل دسترسی غیر ضروری لازم نداره.

سوال بیشتری دارید؟

با تکمیل فرم تماس با ما میتوانید با ما در ارتباط باشید.